Пропускане към основното съдържание

Tudor Rose.Рисуване върху стъкло.

Здравейте, в този чуден, слънчев февруарски ден!
Тук, в североизточната част на страната днес усещане за зима почти няма,а времето навън е супер приятно.
След като се възползвах да се поразходя в парка, дойде ред да ви покажа и първите си опити в рисуването върху стъкло.
От скоро реших да пробвам това изкуство, предвид двете си леви ръце не очаквах кой знае какво, но не се оказа супер трудно, за човек, който не може да рисува.
Харесваш си рисунка, принтираш на принтера, вземаш рамка за снимка и стъкло, хубави боички, контури и си готов.
Като виден почитател на историята  на Тюдорите аз си избрах да претворя техният символ-Розата на Тюдорите върху стъкло, тъй като отдавна исках да си направя нещо такова, подобно на витражите от едно време.






На 22 Август 1486 година, Хенри VII Тюдор побеждава Ричард III в битката при Босуърт. 
Това е една от най-известните битки в английската история. Тя слага край на "Войната на Розите" и поставя началото на нова епоха -управлението на Династията на Тюдорите, чийто основател е Хенри VII. 
Розата на Тюдорите обединява в себе си двете рози на враждуващите фамилии- Бялата роза на Йорк и Червената роза на Ланкастър.
 Династията на Плантадженетите слиза от историческата сцена.

А ето го и моето творение. Снимах на дневна светлина днес, защото стъклото отразява светлината и стават едни слънчеви зайчета при снимането. 



 Навън снимките се получиха по-добре. Не случайно търсих да има зеленинка и храсчета, за да се откроява розата. Освен това не е случайно и, че публикацията се пише в зелено-това е все пак цвета на Тюдорите.


 Самата техника не е никаква философия, просто минаваш с черен контур, а после оцветяваш розата ,което е малко трудничко за човек, който го прави за първи път, но с повече тренировки се свиква.

 Изсъхва много бързо и става лесно и красиво. После я сложих в обикновена рамка и сега остава само да й намеря място някъде.




Моя милост е все още неумела с четката, но някой ден може и да се усъвършенства,  знае ли се....
Изобщо историята може да ме вдъхнови за много неща. От много време исках да имам някаква рисунка на Тюдоровата роза и ето,че тази идея се осъществи. 
Пък щом успях да си я направя и сама-още по-добре :)



Цветовете обаче станаха много плътни и хубави, защото боичките са професионални. Разбира се ако трябваше сама да рисувам розата резултатът щеше да е повече от трагичен, затова добре, че са измислили копирането и принтирането, в случая доста улеснява.




 Доста приятно и интересно беше рисуването като процес. Въпреки, че
е  аз и рисуване звучи като нелепа шега. 
После под стъклото слагаме един бял лист, формат А4 за да изпъква розата и да не стои прозрачно. 







Много съм доволна от резултата като за първи опит и смятам понататък да пробвам и други неща. Дали пък няма да е хубаво да се напише нещо отдолу под розата-нещо като девиз, някакъв цитата от епохата?...знам ли, бих приела някоя и друга идейка. 

Приказен ден от мен!

Коментари

Популярни публикации от този блог

Модата през вековете:Част 1 Ренесанс и Тюдори

Модата е нещо, което винаги стремглаво се развива. Тя се мени през различните времена и периоди от човешката история. Оформя се и се развива също така под влиянието на много фактори. Тъй като се интересувам много от история както вече споменах, у мен се зароди идеята да прочета и науча повече за модата през вековете. Винаги ми е било интересно какво се е носело в предишните епохи, какви са били жените тогава, как са изглеждали. От дълго време се канех да започна да се занимавам с това и много ми се искаше да разуча специално за женската мода в различните времеви периоди-Средновековие, Ренесанс, Ново Време и т.н. Основните източници, които ще използвам са главно чуждестранни интернет сайтове посветени на модата. С интерес откривам, че има много такива блогове и сайтове, в които хората интересуващи се от тази тема споделят своите знания.  Има доста различни източници. За мен е много вълнуващо да се захвана с това и започвам с голям ентусиазъм. Това „проучване” се оказа много п

Незаменими продукти:Шампоаните на "Здраве"

Здравейте! Днешната ми публикация ще бъде за един любим мой продукт за грижа за косата, а именно шампоан Здраве Актив. Реших да му посветя отделна публикация, защото смятам, че си заслужава да се пробва и, защото от доста време не бях попадала на такъв добър продукт на такава цена и с такова качество, който изпълни всички неща, които обещава. Искам да уточня, че използвам тези шампоани от доста време вече и затова представата ми е обективна, но все пак подчертавам, че това се отнася само до моята коса и моите нужди. Пробвала съм всякакви шампоани-и скъпи и много ефтини. Единствените три продукта, на които се връщам многократно са шампоаните на Здраве Актив , серията на Клоран с китайски божур и един медицински шампоан на Юсерин Dermocapiliare , за който по-нататък ще направя ревю. Правила съм си много експерименти и съм пробвала всякакви марки на пазара. Но това са трите шампоана, които идеално пасват на косата ми и удовлетворяват нейните нужди. Имам много чувствителен скалп и

Модата през вековете:Част 2:Рококо и епохата на Мария - Антоанета.

Здравейте, прекрасни!  Навън е доста студено и зимно, но на мен ми е пъстро и цветно, затова съм подготвила и една цветна, кичозна, розово-бонбонена и екстравагантна публикация, която ми беше много приятно да напиша. Запитвали ли сте се някога какви са били жените в миналото, как са се грижили за себи си, а как са се обличали? Харесвате ли костюмните драми, огромните обемни рокли и прическите в рококо стил? Ако се интересувате от историята и модата през различните епохи, днешната ми публикация е за вас и ще се радвам ако ви хареса и внесе хубаво настроение и разнообразие в деня ви. И така, ще става дума за мода, кринолини, прически през тази така пъстра и авангардна сама по себе си епоха на рококо. През XVIII век във Франция и на други места в Европа възниква промяна в културата и начина на живот в европейското общество. Започва епохата на Просвещението.   Просвещение:   Интелектуално движение в европейската философска и политическа мисъл и в